Licensed to Network Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2013 08:50 AM
       2013 Conference Carolinas Championships - 4/19/2013 to 4/20/2013        
                              Lees-McRae College                               
                            4/19/2013 to 4/20/2013                             
                               Performance List                                
 
Event 1  Women 10000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Long, Chelsea                    Mount Olive        39:44.82 
  2  Jordan, Christina                Mount Olive        44:07.35 
  3  White, Bethany                   Queens (N.C.             NT 
  4  Ferrell, Evan                    King                     NT 
  5  Guerra, Andrea                   Queens (N.C.             NT 
  6  Timboni, Mathilde                Queens (N.C.             NT 
  7  Petro, Clarissa                  Mount Olive              NT 
  8  Gadea, Alex                      Limestone                NT 
  9  Shirley, Logan                   Mount Olive              NT 
 10  Sokol, Kendra                    King                     NT 
 
Event 2  Men 10000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Lafond, Dylan                    Mount Olive        30:29.62 
  2  Townsend, Alex                   Queens (N.C.       30:43.15 
  3  Sturgill, Ronnie                 Mount Olive        31:19.95 
  4  Munoz, Mike                      Mount Olive        31:29.86 
  5  Brown, Sean                      Mount Olive        33:05.06 
  6  Springston, Nick                 Mount Olive        34:32.54 
  7  Morley, Brett                    North Greenv             NT 
  8  Dix, Taylor                      King                     NT 
  9  Rogers, Michael                  Belmont Abbe             NT 
 10  Frantom, Spencer                 King                     NT 
 11  Kurgat, Dickson                  King                     NT 
 
Event 3  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Curry, Kortnie                   Lees-McRae            1.61m 
  2  Mcrae, Persephanie               Lees-McRae            1.58m 
  3  Burchfield, Shelbie              King                  1.56m 
  4  fraser, shiobhan                 North Greenv          1.55m 
  5  Smith, Marissa                   Limestone             1.49m 
  6  Farrior, Ranese                  Mount Olive           1.46m 
  7  Sampson, Becky                   Limestone             1.44m 
  8  Watson, Jamilah                  Queens (N.C.          1.42m 
  9  Dickey, Treyniqua                Limestone             1.39m 
 10  Taylor, Jasmine                  Mount Olive              NH 
 
Event 4  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Manning, Jordan                  Limestone             2.10m 
  2  watkins, jared                   North Greenv          2.05m 
  3  Henry, Khalil                    Limestone             2.00m 
  4  Henderson, Caleb                 Mount Olive           1.98m 
  5  Burton, Travis                   Lees-McRae            1.90m 
  6  Stuart, Forrest                  King                  1.88m 
  7  Harris, Scottie                  Mount Olive           1.86m 
  8  Thierfielder, Joe                Belmont Abbe          1.84m 
  9  Floyd, Justin                    Lees-McRae            1.75m 
 10  Gardner, Darrius                 Belmont Abbe          1.74m 
 
Event 5  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Moorhead, Taryn                  Lees-McRae            2.67m 
  2  Dyson, Chelsea                   North Greenv          2.60m 
  3  Monday, Sarah                    Lees-McRae            2.57m 
  4  Dickey, Treyniqua                Limestone                NH 
  5  Davidson, Emily                  King                     NH 
 
Event 6  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  scott, paul                      North Greenv          3.90m 
  2  Carr, Jacob                      North Greenv          3.30m 
  3  MacAdam, Nick                    Mount Olive              NH 
  4  Dever, Kevin                     Lees-McRae               NH 
  5  Smith, Aaron                     King                     NH 
  6  Parker, Corey                    Limestone                NH 
 
Event 7  Women Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Brown, Aerostata                 Mount Olive           5.30m 
  2  Farrior, Ranese                  Mount Olive           5.21m 
  3  Ro, Mystique                     Queens (N.C.          5.13m 
  4  Rodriguez, Zorayda               Barton                5.12m 
  5  Jones, Kanesha                   Mount Olive           5.07m 
  6  Nelson, Timisty                  North Greenv          4.93m 
  7  Taylor, Whitney                  Limestone             4.88m 
  8  Curry, Kortnie                   Lees-McRae            4.69m 
  9  fraser, shiobhan                 North Greenv          4.65m 
 10  Spence, Dorna                    Mount Olive           4.61m 
 11  Murray, Kiera                    Mount Olive           4.57m 
 12  Smith, Marissa                   Limestone             4.53m 
 13  Lowe, Auburn                     Lees-McRae            4.40m 
 14  Dickey, Treyniqua                Limestone             4.37m 
 15  Brown, Gillian                   Belmont Abbe          4.15m 
 16  Burchfield, Shelbie              King                     ND 
 17  Squire, Nikia                    Queens (N.C.             ND 
 18  Westbrook, Atlanta               King                     ND 
 19  Brewton, Lanneickia              King                     ND 
 
Event 8  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Henderson, Caleb                 Mount Olive           6.89m 
  2  Stuart, Forrest                  King                  6.80m 
  3  martino, freddie                 North Greenv          6.68m 
  4  MacAdam, Nick                    Mount Olive           6.67m 
  5  Jones, Eric                      King                  6.65m 
  6  Rolland, Jean-Luc                Belmont Abbe          6.50m 
  7  Ouzts, Westley                   Limestone             6.40m 
  8  watkins, jared                   North Greenv          6.34m 
  9  Wingfield, Zamadre               North Greenv          6.32m 
 10  Mugurungi, Munyaradzi            Limestone             6.23m 
 11  Norris, Josh                     Limestone             6.19m 
 12  Harris, Scottie                  Mount Olive           6.13m 
 13  Cloy, Eric                       Lees-McRae            5.91m 
 14  Floyd, Justin                    Lees-McRae            5.83m 
 15  Runciman, Steve                  Belmont Abbe          5.66m 
 
Event 9  Women Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Brown, Aerostata                 Mount Olive          11.73m 
  2  Westbrook, Atlanta               King                 11.03m 
  3  fraser, shiobhan                 North Greenv         10.83m 
  4  Rodriguez, Zorayda               Barton               10.78m 
  5  Smith, Marissa                   Limestone            10.48m 
  6  Murray, Kiera                    Mount Olive          10.45m 
  7  Farrior, Ranese                  Mount Olive          10.16m 
  8  Jones, Kanesha                   Mount Olive           9.88m 
  9  Battle, Tiffine                  Mount Olive           9.66m 
 10  Davidson, Emily                  King                  9.65m 
 11  Brown, Gillian                   Belmont Abbe          9.43m 
 12  Watson, Jamilah                  Queens (N.C.             ND 
 
Event 10  Men Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Harris, Scottie                  Mount Olive          13.89m 
  2  Ouzts, Westley                   Limestone            13.80m 
  3  Jones, Eric                      King                 13.44m 
  4  weeks, thomas                    North Greenv         13.23m 
  5  martino, freddie                 North Greenv         13.11m 
  6  Mugurungi, Munyaradzi            Limestone            13.06m 
  7  MacAdam, Nick                    Mount Olive          12.99m 
  8  Norris, Josh                     Limestone            12.97m 
  9  Watts, Mark                      North Greenv         12.73m 
 10  Henderson, Caleb                 Mount Olive          12.59m 
 11  Wingfield, Zamadre               North Greenv         12.41m 
 12  Scott, Davnte                    Lees-McRae           11.72m 
 13  watkins, jared                   North Greenv         11.68m 
 14  Rolland, Jean-Luc                Belmont Abbe             ND 
 15  Newring, Justin                  King                     ND 
 16  Runciman, Steve                  Belmont Abbe             ND 
 
Event 11  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Chancellor, Raivyn               North Greenv         44.07m 
  2  Lind, Jo Jo                      Belmont Abbe         37.90m 
  3  Grimes, Charity                  Mount Olive          35.38m 
  4  Cunningham, Amber                Limestone            35.26m 
  5  Daye, Onya                       Mount Olive          35.24m 
  6  Henry, Maegan                    King                 33.65m 
  7  Thompson, Dacia                  Queens (N.C.         33.56m 
  8  Brown, Jaynell                   Mount Olive          33.12m 
  9  Frazier, Kayla                   Lees-McRae           32.78m 
 10  Washington, Char'De              Mount Olive          32.41m 
 11  Gash, Kayla                      King                 32.18m 
 12  Funderburk, Kia                  Barton               31.74m 
 13  Cook, Jamara                     Lees-McRae           31.38m 
 14  Cleveland, Rachelle              Lees-McRae           31.20m 
 15  Rasmussen, Taylor                King                 29.93m 
 16  Cardoso, Jovan                   Queens (N.C.         29.86m 
 17  Miller, Genay                    Lees-McRae           28.26m 
 18  kicklighter, erin                North Greenv         28.00m 
 19  pumley, erin                     North Greenv         27.24m 
 20  Arnold, Melissa                  King                 26.69m 
 21  Turenne, Jerilynn                Limestone            20.22m 
 22  Harrison, Denise                 Mount Olive              ND 
 
Event 12  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Stepney, Tony                    North Greenv         40.40m 
  2  Trask, Ryan                      Lees-McRae           38.93m 
  3  Kyle, Trevor                     Barton               38.79m 
  4  Baker, Mark                      King                 38.29m 
  5  Campbell, Ryan                   Mount Olive          37.70m 
  6  lowe, kreig                      North Greenv         37.67m 
  7  Lamkin, Tom                      King                 37.34m 
  8  Lai, Andrew                      King                 36.12m 
  9  Morris, Micah                    Limestone            35.71m 
 10  Jackson, Sebastian               Mount Olive          35.20m 
 11  Braswell, Cameron                Mount Olive          34.58m 
 12  Mackey, Devan                    Lees-McRae           34.50m 
 13  Stamper, Jeremy                  King                 34.30m 
 14  Sanchez, Steven                  Limestone            33.11m 
 15  Brown, Anthony                   Limestone            32.03m 
 16  Gilzeen, Dwight                  Lees-McRae           30.53m 
 17  Picket, Corbin                   Lees-McRae           29.58m 
 18  Chadwick, Dorian                 Mount Olive          26.53m 
 19  Dunn, Johnathan                  King                 25.95m 
 20  Kline, Michael                   North Greenv             ND 
 
Event 13  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Henry, Maegan                    King                 41.12m 
  2  Chancellor, Raivyn               North Greenv         40.72m 
  3  Cunningham, Amber                Limestone            39.07m 
  4  Cook, Jamara                     Lees-McRae           36.81m 
  5  Washington, Char'De              Mount Olive          36.77m 
  6  Turenne, Jerilynn                Limestone            36.50m 
  7  Cardoso, Jovan                   Queens (N.C.         34.56m 
  8  Grimes, Charity                  Mount Olive          32.49m 
  9  Miller, Genay                    Lees-McRae           32.10m 
 10  Arnold, Melissa                  King                 31.68m 
 11  Rasmussen, Taylor                King                 31.10m 
 12  Frazier, Kayla                   Lees-McRae           30.51m 
 13  Linch, Meridith                  Queens (N.C.         29.75m 
 14  Socolofsky, Galina               Queens (N.C.         28.97m 
 15  Gash, Kayla                      King                 26.58m 
 16  Wade, SaDee                      Limestone            24.74m 
 17  Harrison, Denise                 Mount Olive              ND 
 
Event 14  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Campbell, Ryan                   Mount Olive          39.28m 
  2  Braswell, Cameron                Mount Olive          38.68m 
  3  Lamkin, Tom                      King                 37.54m 
  4  Baker, Mark                      King                 36.54m 
  5  Thornton, Donavann               Mount Olive          36.30m 
  6  Jackson, Sebastian               Mount Olive          35.99m 
  7  Stamper, Jeremy                  King                 35.35m 
  8  Mackey, Devan                    Lees-McRae           31.44m 
  9  clark, john                      North Greenv         31.35m 
 10  Brown, Anthony                   Limestone            30.79m 
 11  lowe, kreig                      North Greenv         30.26m 
 12  Sanchez, Steven                  Limestone            27.92m 
 13  Picket, Corbin                   Lees-McRae           20.60m 
 
Event 15  Women Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Cleveland, Rachelle              Lees-McRae           36.05m 
  2  Lind, Jo Jo                      Belmont Abbe         32.07m 
  3  Henry, Maegan                    King                 30.37m 
  4  Levine, Robyn                    Queens (N.C.         30.31m 
  5  Ro, Mystique                     Queens (N.C.         29.92m 
  6  Daye, Onya                       Mount Olive          29.08m 
  7  Brown, Jaynell                   Mount Olive          27.24m 
  8  Grimes, Charity                  Mount Olive          26.05m 
  9  Wade, SaDee                      Limestone            26.00m 
 10  Bruno, Mary Ann                  Limestone            24.85m 
 11  Frazier, Kayla                   Lees-McRae           24.63m 
 12  Rocha, Talita                    Mount Olive          23.63m 
 13  Miller, Genay                    Lees-McRae           22.29m 
 14  Moorhead, Taryn                  Lees-McRae               ND 
 15  Harrison, Denise                 Mount Olive              ND 
 
Event 16  Men Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  DiCrescenzo, Scott               Limestone            60.40m 
  2  Stewart, Dustin                  Belmont Abbe         47.96m 
  3  bishop, justin                   North Greenv         44.75m 
  4  Trask, Ryan                      Lees-McRae           43.59m 
  5  Johnson, Christopher             Barton               43.58m 
  6  Maxwell, Lance                   Limestone            42.02m 
  7  Jackson, Sebastian               Mount Olive          41.05m 
  8  Sanchez, Steven                  Limestone            37.82m 
  9  Ouzts, Westley                   Limestone            36.20m 
 10  Radcliffe, Ross                  Queens (N.C.         35.88m 
 11  Baker, Mark                      King                 34.25m 
 12  Picket, Corbin                   Lees-McRae           34.08m 
 13  Chadwick, Dorian                 Mount Olive          24.93m 
 14  MacAdam, Nick                    Mount Olive              ND 
 
Event 17  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Henry, Maegan                    King                 13.61m 
  2  Brown, Jaynell                   Mount Olive          12.58m 
  3  Grimes, Charity                  Mount Olive          11.97m 
  4  Thompson, Dacia                  Queens (N.C.         11.61m 
  5  Cleveland, Rachelle              Lees-McRae           11.58m 
  6  Chancellor, Raivyn               North Greenv         11.47m 
  7  Daye, Onya                       Mount Olive          11.46m 
  8  Washington, Char'De              Mount Olive          11.44m 
  9  Cunningham, Amber                Limestone            11.01m 
 10  Cook, Jamara                     Lees-McRae           10.50m 
 11  Wade, SaDee                      Limestone            10.50m 
 12  Gash, Kayla                      King                 10.50m 
 13  Frazier, Kayla                   Lees-McRae           10.30m 
 14  Cardoso, Jovan                   Queens (N.C.          9.26m 
 15  Socolofsky, Galina               Queens (N.C.          8.93m 
 16  Miller, Genay                    Lees-McRae            8.91m 
 17  Rasmussen, Taylor                King                  8.47m 
 18  pope, rebecca                    North Greenv          7.98m 
 19  Arnold, Melissa                  King                     ND 
 20  Harrison, Denise                 Mount Olive              ND 
 21  Funderburk, Kia                  Barton                   ND 
 
Event 18  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  lowe, kreig                      North Greenv         14.86m 
  2  Kyle, Trevor                     Barton               12.91m 
  3  Campbell, Ryan                   Mount Olive          12.79m 
  4  Gilzeen, Dwight                  Lees-McRae           12.68m 
  5  Stamper, Jeremy                  King                 12.64m 
  6  Sanchez, Steven                  Limestone            12.58m 
  7  Mackey, Devan                    Lees-McRae           12.22m 
  8  Morris, Micah                    Limestone            12.20m 
  9  Kline, Michael                   North Greenv         11.70m 
 10  Thornton, Donavann               Mount Olive          11.53m 
 11  Picket, Corbin                   Lees-McRae           11.08m 
 12  Lamkin, Tom                      King                 10.90m 
 13  clark, john                      North Greenv         10.88m 
 14  Braswell, Cameron                Mount Olive          10.75m 
 15  Jackson, Sebastian               Mount Olive          10.45m 
 16  Baker, Mark                      King                  9.80m 
 17  Dunn, Johnathan                  King                  9.79m 
 18  Lai, Andrew                      King                  9.43m 
 
Event 19  Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Thompson, Amber                  Mount Olive        11:15.83 
  2  Beauvaus, Danielle               King               11:31.43 
  3  Long, Chelsea                    Mount Olive        12:20.89 
  4  Jordan, Christina                Mount Olive        13:21.88 
  5  Dyson, Chelsea                   North Greenv       14:49.86 
  6  Shirley, Logan                   Mount Olive        15:15.72 
  7  Ferrell, Evan                    King                     NT 
  8  Buckley, Jessica                 Limestone                NT 
 
Event 20  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Lafond, Dylan                    Mount Olive         9:06.67 
  2  Noe, Jordan                      King                9:30.25 
  3  Ordonez, Erasmo                  Mount Olive         9:38.50 
  4  Menjares, Chris                  Mount Olive         9:56.55 
  5  Cook, Philip                     Limestone           9:57.45 
  6  Greco, Stephen                   Mount Olive        10:07.03 
  7  Diebel, Sebastian                Mount Olive        10:08.41 
 
Event 21  Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Queens (N.C.)  'A'                                     49.18 
     1) Ro, Mystique                    2) Squire, Nikia                  
     3) Blackwell, Taylor               4) Hewitt, Kimone                 
  2  North Greenville  'A'                                  49.56 
     1) Dollard, Quintella              2) Nelson, Timisty                
     3) Anderson, Ciara                 4) cunningham, mercedes           
  3  Mount Olive  'A'                                       49.60 
     1) Maxy, Wislande                  2) Brown, Aerostata               
     3) Spence, Dorna                   4) Farrior, Ranese                
  4  Barton  'A'                                            50.04 
     1) Robinson, Alexandria            2) Stewart, Stephanie             
     3) Kittrell, Breyuana              4) Rodriguez, Zorayda             
  5  Limestone  'A'                                         50.66 
     1) Sampson, Becky                  2) Paige, Andreini                
     3) Paige, Andreina                 4) Sellers, Ashton                
  6  Lees-McRae  'A'                                        51.13 
     1) Thorton, Meagan                 2) Poindexter, Iesha              
     3) Monday, Sarah                   4) McEnaney, Jessica              
  7  Belmont Abbey  'A'                                     51.26 
     1) Crisci, Brien                   2) Martelly, Saralee              
     3) Pridgen, Leondra                4) Smith, Lauren                  
  8  King  'A'                                                 NT 
     1) Brewton, Lanneickia             2) Todt, Callie                   
     3) Nelson, Tia                     4) Robinson, Alexis               
 
Event 22  Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  King  'A'                                              42.23 
     1) Newring, Justin                 2) Edgecombe, Alson               
     3) Tippens, Jordan                 4) Warren, Reggie                 
  2  Mount Olive  'A'                                       42.35 
     1) Jones, Eric                     2) Henderson, Caleb               
     3) Brown, Shonterio                4) Taylor, Lamonte                
  3  Lees-McRae  'A'                                        43.09 
     1) Burton, Travis                  2) Highsmith, Razhede             
     3) Gibson, Jarret                  4) Williams, Brandon              
  4  Limestone  'A'                                         43.24 
     1) Foster, Tim                     2) Bullock, JaQuan                
     3) Greene, Marquis                 4) Beasley, Luke                  
  5  Queens (N.C.)  'A'                                     43.64 
     1) Radcliffe, Ross                 2) Lewis, Zach                    
     3) Watson, Christopher             4) Werner, Frank                  
  6  North Greenville  'A'                                  44.22 
     1) Carr, Jacob                     2) scott, paul                    
     3) watkins, jared                  4) bishop, justin                 
  7  Belmont Abbey  'A'                                     45.75 
     1) Gardner, Darrius                2) Rolland, Jean-Luc              
     3) Samuel, Jazz                    4) Runciman, Steve                
 
Event 23  Women 1500 Meter Run Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Hewitt, Kimone                   Queens (N.C.        4:33.62 
  2  Schmitz, Lucy                    Belmont Abbe        4:43.68 
  3  Skinner, Ericka                  Barton              4:55.62 
  4  Thompson, Amber                  Mount Olive         5:00.40 
  5  Parker, Eliza                    King                5:05.17 
  6  Craven, Ally                     Belmont Abbe        5:05.42 
  7  Bucek, Megan                     Mount Olive         5:08.86 
  8  Yoho, Lauren                     Barton              5:25.64 
  9  schmidt, corinne                 North Greenv        5:34.74 
 10  Montgomery, Emily                Limestone           5:39.05 
 11  Lackey, Michelle                 Limestone           5:50.77 
 12  Buckley, Jessica                 Limestone           5:53.69 
 13  Roca, Andrea                     Barton              5:55.31 
 
Event 24  Men 1500 Meter Run Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Sgaglio, Cord                    Limestone           3:59.88 
  2  Swiney, Brent                    King                4:00.55 
  3  Kitagawa, Akiharu                Mount Olive         4:00.87 
  4  Nesbitt, Ahmad                   North Greenv        4:03.09 
  5  Davis, Michael                   Lees-McRae          4:03.12 
  6  Stewart, Dustin                  Belmont Abbe        4:04.54 
  7  Gill, Tim                        Belmont Abbe        4:07.34 
  8  Dunn, Tyler                      Lees-McRae          4:09.04 
  9  Caulley, Ryan                    Belmont Abbe        4:09.85 
 10  Davis, Jamar                     Mount Olive         4:11.08 
 11  Smith, Jordan                    King                4:11.51 
 12  Turner, Cameron                  Mount Olive         4:11.88 
 13  Willett, Jordan                  Mount Olive         4:17.70 
 14  Spicer, Frank                    Belmont Abbe        4:21.39 
 15  MacPhail, Matthew                Lees-McRae          4:26.92 
 16  Cherry, Mike                     Mount Olive         4:28.46 
 17  Runnells, Chris                  Limestone           4:35.43 
 18  Meyer, Jordan                    Lees-McRae          4:57.33 
 19  Castle, Matt                     Limestone           5:12.33 
 
Event 25  Women 100 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Ro, Mystique                     Queens (N.C.          15.50 
  2  Sampson, Becky                   Limestone             15.52 
  3  Paige, Andreina                  Limestone             15.67 
  4  Sellers, Ashton                  Limestone             15.99 
  5  Thorton, Meagan                  Lees-McRae            16.20 
  6  Taylor, Jasmine                  Mount Olive           16.20 
  7  Martelly, Saralee                Belmont Abbe          16.28 
  8  Matthews, Qwaneshia              Limestone             16.32 
  9  Pridgen, Leondra                 Belmont Abbe          16.41 
 10  Paige, Andreini                  Limestone             16.63 
 11  Thompson, Miesha                 Lees-McRae            17.99 
 12  Dobbs, Darian                    Mount Olive           19.29 
 
Event 26  Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Tolliver, Travis                 Limestone             15.28 
  2  Williams, Brandon                Lees-McRae            15.53 
  3  Stuart, Forrest                  King                  15.62 
  4  Wilson, David                    Mount Olive           16.23 
  5  Darby, Trey                      Mount Olive           17.39 
  6  Watson, Christopher              Queens (N.C.             NT 
  7  Manning, Jordan                  Limestone                NT 
  8  Forbes, Wendell                  Limestone                NT 
 
Event 27  Women 400 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Campbell, Avis                   Limestone             58.78 
  2  Crisci, Brien                    Belmont Abbe          58.84 
  3  Westbrook, Atlanta               King                  59.53 
  4  Altieri, Jenny                   Limestone           1:00.10 
  5  Ruth, Ashley                     King                1:00.35 
  6  Taylor, Jasmine                  Mount Olive         1:00.50 
  7  Shaw, Ambria                     North Greenv        1:00.70 
  8  Stewart, Maya                    Limestone           1:01.22 
  9  Young, Tikycia                   Barton              1:01.22 
 10  Ward, Alexis                     Limestone           1:02.45 
 11  Pearsall, Angel                  Barton              1:02.83 
 12  Jansen, Ashley                   Mount Olive         1:03.08 
 13  Simmons, Brionna                 Mount Olive         1:03.39 
 14  Blackwell, Taylor                Queens (N.C.        1:04.13 
 15  Lanham, Lauren                   Limestone           1:04.28 
 16  Spence, Dorna                    Mount Olive         1:04.91 
 17  delts, georgia                   North Greenv        1:05.45 
 
Event 28  Men 400 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Watts, Mark                      North Greenv          47.74 
  2  Griffin, Jeremy                  Limestone             48.45 
  3  Henderson, Caleb                 Mount Olive           49.13 
  4  Warren, Reggie                   King                  49.45 
  5  Newring, Justin                  King                  49.56 
  6  Nelson, Anthony                  Barton                49.61 
  7  Lewis, Zach                      Queens (N.C.          50.24 
  8  Tippens, Jordan                  King                  50.26 
  9  Williams, Jonathan               North Greenv          50.49 
 10  Stanley, Brandon                 Limestone             50.78 
 11  Harned, Ian                      Lees-McRae            50.88 
 12  Edgecombe, Alson                 King                  51.21 
 13  Thierfielder, Joe                Belmont Abbe          51.88 
 14  Brown, Shonterio                 Mount Olive           51.99 
 15  Louis, Steph-Yves                Belmont Abbe          52.17 
 16  Gibson, Jarret                   Lees-McRae            52.20 
 17  Hampton, Stedmond                Mount Olive           52.53 
 18  Scott, Davnte                    Lees-McRae            54.16 
 19  Forbes, Wendell                  Limestone                NT 
 
Event 29  Women 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Squire, Nikia                    Queens (N.C.          12.20 
  2  Dollard, Quintella               North Greenv          12.43 
  3  Kittrell, Breyuana               Barton                12.55 
  4  Poindexter, Iesha                Lees-McRae            12.56 
  5  Robinson, Alexis                 King                  12.70 
  6  Farrior, Ranese                  Mount Olive           12.77 
  7  Smith, Lauren                    Belmont Abbe          12.87 
  8  Nelson, Tia                      King                  12.88 
  9  Nelson, Timisty                  North Greenv          12.90 
 10  Brown, Aerostata                 Mount Olive           13.06 
 11  Anderson, Ciara                  North Greenv          13.14 
 12  Stewart, Stephanie               Barton                13.37 
 13  McEnaney, Jessica                Lees-McRae            13.40 
 14  Monday, Sarah                    Lees-McRae            13.50 
 15  Lowe, Auburn                     Lees-McRae            13.85 
 16  Thompson, Miesha                 Lees-McRae            14.53 
 17  Suggs, Keosmond                  Barton                14.63 
 18  Brewton, Lanneickia              King                     NT 
 19  Ward, Alexis                     Limestone                NT 
 
Event 30  Men 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Beasley, Luke                    Limestone             10.86 
  2  Warren, Reggie                   King                  11.00 
  3  martino, freddie                 North Greenv          11.06 
  4  Taylor, Lamonte                  Mount Olive           11.08 
  5  Foster, Tim                      Limestone             11.14 
  6  Werner, Frank                    Queens (N.C.          11.17 
  7  Bullock, JaQuan                  Limestone             11.24 
  8  Highsmith, Razhede               Lees-McRae            11.25 
  9  Soto, Joshua                     Lees-McRae            11.35 
 10  Greene, Marquis                  Limestone             11.37 
 11  Jones, Eric                      Mount Olive           11.38 
 12  Burton, Travis                   Lees-McRae            11.66 
 13  Wannamaker, Devin                North Greenv          11.95 
 14  Diaz Riveria, Christopher        Limestone                NT 
 
Event 31  Women 800 Meter Run Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Hewitt, Kimone                   Queens (N.C.        2:09.15 
  2  Griffith, Carly                  King                2:24.85 
  3  Sizemore, Audrey                 Queens (N.C.        2:25.82 
  4  Barbour, Cimone                  Barton              2:26.22 
  5  Skinner, Ericka                  Barton              2:27.21 
  6  Thomas, April                    King                2:29.18 
  7  Lawson, Brittany                 Limestone           2:29.89 
  8  Beam, Allison                    North Greenv        2:31.93 
  9  Maxy, Wislande                   Mount Olive         2:32.08 
 10  Mosby, Brianna                   Belmont Abbe        2:34.13 
 11  Pearsall, Angel                  Barton              2:39.30 
 12  Bernard, Hannah                  Belmont Abbe        2:39.76 
 13  Armstrong, Bethany               North Greenv        2:42.57 
 14  Boyd, Felicia                    Limestone           2:43.25 
 15  Temple, Kelsey                   Belmont Abbe        2:44.77 
 16  Overholt, Mallory                Lees-McRae          2:49.30 
 17  Howard, Kaitlin                  Belmont Abbe        2:52.35 
 18  Phillips, Miranda                Queens (N.C.        2:55.07 
 19  Faraj-Musleh, Gabry              Belmont Abbe        2:58.18 
 20  Bucek, Megan                     Mount Olive              NT 
 
Event 32  Men 800 Meter Run Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Perignon, Tristan                Limestone           1:54.34 
  2  Stewart, Dustin                  Belmont Abbe        1:55.12 
  3  Simms, Jacob                     North Greenv        1:55.18 
  4  Wamer, Ravon                     North Greenv        1:57.12 
  5  Noe, Jordan                      King                1:59.33 
  6  Edmonds, Austin                  Barton              1:59.41 
  7  Davis, Jamar                     Mount Olive         2:01.12 
  8  Turner, Cameron                  Mount Olive         2:01.39 
  9  Strutton, Daniel                 Barton              2:02.25 
 10  Diebel, Sebastian                Mount Olive         2:03.66 
 11  Tobias, Gabriel                  Lees-McRae          2:05.79 
 12  Spicer, Frank                    Belmont Abbe        2:05.88 
 13  Bertrand, Chris                  Mount Olive         2:07.20 
 14  Aynu, Nebiyou                    Limestone           2:07.89 
 15  Smith, Sidney                    Belmont Abbe        2:09.48 
 16  Perez, Cirilo                    Mount Olive         2:10.91 
 17  Adams, Alex                      Limestone           2:12.76 
 18  Parker, Corey                    Limestone                NT 
 19  Collins, Dominic                 Limestone                NT 
 
Event 33  Women 400 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Altieri, Jenny                   Limestone           1:04.56 
  2  Robinson, Alexandria             Barton              1:05.64 
  3  Paige, Andreini                  Limestone           1:05.72 
  4  Thorton, Meagan                  Lees-McRae          1:06.24 
  5  Ro, Mystique                     Queens (N.C.        1:06.93 
  6  Paige, Andreina                  Limestone           1:07.09 
  7  Matthews, Qwaneshia              Limestone           1:07.10 
  8  Taylor, Jasmine                  Mount Olive         1:07.12 
  9  Pridgen, Leondra                 Belmont Abbe        1:08.71 
 10  Burchfield, Shelbie              King                1:08.94 
 11  Todt, Callie                     King                1:09.51 
 12  Brown, Gillian                   Belmont Abbe        1:17.94 
 13  Dobbs, Darian                    Mount Olive         1:31.92 
 
Event 34  Men 400 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Forbes, Wendell                  Limestone             53.50 
  2  steinert, kylan                  North Greenv          56.39 
  3  Wilson, David                    Mount Olive           58.52 
  4  Watson, Christopher              Queens (N.C.          59.22 
  5  Burton, Travis                   Lees-McRae            59.78 
  6  Cotano Lezcano, Joaquim          Mount Olive         1:01.15 
  7  Darby, Trey                      Mount Olive         1:07.62 
  8  Springston, Nick                 Mount Olive         1:08.94 
  9  Menjares, Chris                  Mount Olive         1:08.98 
 10  Williams, Brandon                Lees-McRae               NT 
 11  Stuart, Forrest                  King                     NT 
 12  Tolliver, Travis                 Limestone                NT 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kittrell, Breyuana               Barton                25.52 
  2  Campbell, Avis                   Limestone             26.07 
  3  Brewton, Lanneickia              King                  26.11 
  4  Dollard, Quintella               North Greenv          26.19 
  5  Westbrook, Atlanta               King                  26.27 
  6  Robinson, Alexis                 King                  26.34 
  7  Nelson, Timisty                  North Greenv          26.46 
  8  Smith, Lauren                    Belmont Abbe          26.49 
  9  Shaw, Ambria                     North Greenv          26.53 
 10  Blackwell, Taylor                Queens (N.C.          26.54 
 11  Taylor, Jasmine                  Mount Olive           26.66 
 12  Nelson, Tia                      King                  26.78 
 13  Poindexter, Iesha                Lees-McRae            26.98 
 14  Young, Tikycia                   Barton                27.17 
 15  Paige, Andreina                  Limestone             27.19 
 16  Sampson, Becky                   Limestone             27.28 
 17  Jansen, Ashley                   Mount Olive           27.63 
 18  Ward, Alexis                     Limestone             27.74 
 19  McEnaney, Jessica                Lees-McRae            27.89 
 20  Jones, Kanesha                   Mount Olive           28.16 
 21  Monday, Sarah                    Lees-McRae            28.16 
 22  Lanham, Lauren                   Limestone             28.23 
 23  Stewart, Stephanie               Barton                28.29 
 24  Spence, Dorna                    Mount Olive           28.67 
 25  Lowe, Auburn                     Lees-McRae            29.06 
 26  Carter, Kierra                   Queens (N.C.          30.11 
 27  Suggs, Keosmond                  Barton                31.17 
 28  Squire, Nikia                    Queens (N.C.             NT 
 29  Simmons, Brionna                 Mount Olive              NT 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Newring, Justin                  King                  21.78 
  2  martino, freddie                 North Greenv          22.08 
  3  Griffin, Jeremy                  Limestone             22.09 
  4  Warren, Reggie                   King                  22.25 
  5  Watts, Mark                      North Greenv          22.34 
  6  Nelson, Anthony                  Barton                22.41 
  7  Edgecombe, Alson                 King                  22.48 
  8  Beasley, Luke                    Limestone             22.50 
  9  Taylor, Lamonte                  Mount Olive           22.52 
 10  Lewis, Zach                      Queens (N.C.          22.71 
 11  Stanley, Brandon                 Limestone             22.89 
 12  Foster, Tim                      Limestone             22.97 
 13  Soto, Joshua                     Lees-McRae            23.01 
 14  Highsmith, Razhede               Lees-McRae            23.09 
 15  Brown, Shonterio                 Mount Olive           23.19 
 16  Hampton, Stedmond                Mount Olive           23.34 
 17  Gibson, Jarret                   Lees-McRae            23.43 
 18  Gardner, Darrius                 Belmont Abbe          23.58 
 19  Louis, Steph-Yves                Belmont Abbe          23.66 
 20  Scott, Davnte                    Lees-McRae            23.83 
 21  Samuel, Jazz                     Belmont Abbe          24.07 
 22  Diaz Riveria, Christopher        Limestone             24.47 
 23  Tippens, Jordan                  King                     NT 
 
Event 37  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Witt, Hannah                     King               17:26.19 
  2  Schmitz, Lucy                    Belmont Abbe       17:28.86 
  3  Guerra, Andrea                   Queens (N.C.       17:51.15 
  4  Thompson, Amber                  Mount Olive        18:15.42 
  5  Parker, Eliza                    King               18:25.85 
  6  Sokol, Kendra                    King               18:27.67 
  7  Long, Chelsea                    Mount Olive        18:39.94 
  8  Beauvaus, Danielle               King               18:52.29 
  9  Gadea, Alex                      Limestone          18:53.69 
 10  White, Bethany                   Queens (N.C.       19:10.75 
 11  Petro, Clarissa                  Mount Olive        19:25.01 
 12  Arwood, Tabby                    King               19:39.96 
 13  Andreola, Lauren                 Barton             20:45.34 
 14  Jordan, Christina                Mount Olive        20:47.29 
 15  Timboni, Mathilde                Queens (N.C.             NT 
 16  Hewitt, Kimone                   Queens (N.C.             NT 
 17  schmidt, corinne                 North Greenv             NT 
 18  Montgomery, Emily                Limestone                NT 
 19  Bucek, Megan                     Mount Olive              NT 
 20  Lackey, Michelle                 Limestone                NT 
 
Event 38  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Lafond, Dylan                    Mount Olive        14:20.05 
  2  Frantom, Spencer                 King               14:52.45 
  3  Townsend, Alex                   Queens (N.C.       14:53.02 
  4  Kitagawa, Akiharu                Mount Olive        15:05.56 
  5  Sturgill, Ronnie                 Mount Olive        15:09.33 
  6  Kurgat, Dickson                  King               15:09.70 
  7  Noe, Jordan                      King               15:18.43 
  8  Munoz, Mike                      Mount Olive        15:20.96 
  9  Nesbitt, Ahmad                   North Greenv       15:21.07 
 10  Caulley, Ryan                    Belmont Abbe       15:32.97 
 11  Ordonez, Erasmo                  Mount Olive        15:37.28 
 12  Gill, Tim                        Belmont Abbe       15:45.74 
 13  Morley, Brett                    North Greenv       15:46.13 
 14  Swiney, Brent                    King               15:55.84 
 15  Iverson, David                   Belmont Abbe       16:22.32 
 16  Cook, Philip                     Limestone          16:29.58 
 17  Dix, Taylor                      King               16:37.49 
 18  Aynu, Nebiyou                    Limestone          16:43.93 
 19  Balkey, Darren                   Belmont Abbe       16:55.94 
 20  Sgaglio, Cord                    Limestone                NT 
 
Event 39  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Limestone  'A'                                       4:02.02 
     1) Stewart, Maya                   2) Paige, Andreini                
     3) Campbell, Avis                  4) Altieri, Jenny                 
  2  Barton  'A'                                          4:06.89 
     1) Robinson, Alexandria            2) Kittrell, Breyuana             
     3) Pearsall, Angel                 4) Barbour, Cimone                
  3  King  'A'                                            4:08.35 
     1) Ruth, Ashley                    2) Brewton, Lanneickia            
     3) Todt, Callie                    4) Westbrook, Atlanta             
  4  Belmont Abbey  'A'                                   4:11.99 
     1) Crisci, Brien                   2) Martelly, Saralee              
     3) Pridgen, Leondra                4) Smith, Lauren                  
  5  Mount Olive  'A'                                     4:18.05 
     1) Maxy, Wislande                  2) Jansen, Ashley                 
     3) Spence, Dorna                   4) Taylor, Jasmine                
  6  North Greenville  'A'                                4:24.61 
     1) Beam, Allison                   2) Dollard, Quintella             
     3) Shaw, Ambria                    4) Nelson, Timisty                
  7  Lees-McRae  'A'                                      4:34.55 
     1) Lowe, Auburn                    2) McEnaney, Jessica              
     3) Poindexter, Iesha               4) Thorton, Meagan                
  8  Queens (N.C.)  'A'                                        NT 
     1) Ro, Mystique                    2) Blackwell, Taylor              
     3) Hewitt, Kimone                  4) Squire, Nikia                  
 
Event 40  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Limestone  'A'                                       3:16.76 
     1) Stanley, Brandon                2) Griffin, Jeremy                
     3) Perignon, Tristan               4) Forbes, Wendell                
  2  King  'A'                                            3:17.31 
     1) Newring, Justin                 2) Warren, Reggie                 
     3) Edgecombe, Alson                4) Tippens, Jordan                
  3  North Greenville  'A'                                3:19.63 
     1) Wamer, Ravon                    2) Watts, Mark                    
     3) Williams, Jonathan              4) Simms, Jacob                   
  4  Mount Olive  'A'                                     3:24.24 
     1) Cotano Lezcano, Joaquim         2) Henderson, Caleb               
     3) Brown, Shonterio                4) Taylor, Lamonte                
  5  Lees-McRae  'A'                                      3:26.69 
     1) Burton, Travis                  2) Gibson, Jarret                 
     3) Harned, Ian                     4) Highsmith, Razhede             
  6  Belmont Abbey  'A'                                   3:32.65 
     1) Gardner, Darrius                2) Louis, Steph-Yves              
     3) Stewart, Dustin                 4) Thierfielder, Joe              
  7  Queens (N.C.)  'A'                                        NT 
     1) Radcliffe, Ross                 2) Lewis, Zach                    
     3) Watson, Christopher             4) Townsend, Alex